Prodejna EquiZoo

V naší nabídce naleznete širokou škálu kvalitních produktů pro domácí mazlíčky, pro koně a jezdce. Máme krmiva a chovatelské potřeby pro pejsky, kočky, králíčky a hlodavce, ptáky, terarijní zvířata i rybičky. Dále u nás najdete krmiva, pamlsky a potravinové doplňky pro koně, potřeby pro koně a jezdce, oblečení pro jezdce.

Majitelé koní u nás najdou kvalitní oblečení značek Covalliero, Horze, Vertigo a skvělé funkční oblečení Litex. Pro své koňské parťáky pak u nás můžete nakoupit krmiva značek Spillers, Eggersmann, Fitmin a Premin. Zajímavými produkty jsou pak i potravinové doplňky značek TopVet, Dromy, Stiefel, Fitmin nebo Premin. Dominantní značkou v jezdeckých potřebách je též značka Kerbl. Kosmetiku u nás zastupují značky Farnam, Mane ´n Tail, Schopf, Stiefel, Absorbine a další.

"Otevřeno máme od pondělí do neděle vždy od 9 do 20 hodin."

Koně a jezdci

Již mnoho let využíváme koně nejenom k práci, ale i ke sportovním účelům, chovu nebo jen jako parťáka k vyjížďkám.

Každý, kdo koně vlastní, ví, že je náročné zajistit mu vše potřebné, ať už krmení, péči o zevnějšek, veterinární péči, dostatek pohybu, kamarádů a pochopitelně i vhodné ustájení.

I přes toto všechno je jezdectví čím dál tím oblíbenější aktivita. Okamžiky s koňským kamarádem jsou nepopsatelné pro někoho, kdo to nikdy nezažil.
Je to opravdová nádhera, když Vám tak obrovské zvíře natolik věří, že Vás nechá sednout si mu na záda a Vy si tak můžete užívat ten nejkrásnější pohled na svět, jaký je právě z jeho hřbetu.

Je to partnerství, které člověka nesmírně obohatí. Naučíte se trpělivosti, zodpovědnosti, oddanosti, lásce a pokoře.

Nejen pro Vaše čtyřnohé parťáky, ale i pro Vás jsme na naší prodejně připravili jezdecký sortiment.

Najdete u nás velmi oblíbená krmiva značek Spillers, Fitmin a Premin. Vybavení pro koně a jezdce jsme vybrali od německých sousedů, a to pod značkou Covalliero a Horze. Abychom podpořili i českou ekonomiku, máme část jezdeckého oblečení od světově známé české značky Litex. Jejich produkty jsou velmi atraktivní, cenově dostupné a ve vysoké kvalitě. Zpětné vazby od našich zákazníků jsou jednoznačně skvělé a my se budeme snažit, abychom s každou novou kolekcí dělali radost Vám i Vašemu koni.

Najdete u nás také doplňky stravy, a to od oblíbených značek TopVet a Dromy. Již zmiňované značky Fitmin a Premin mají také velmi kvalitní doplňky stravy a vybere si opravdu každý.

Kosmetické přípravky u nás vyberete od značek Farnam, Absorbine a Zedan. A co se týče repelentních přípravků, tak máte opravdu z čeho vybírat. Zastoupeny jsou pod značkami Farnam, Stieffel, TopVet, ale i německé, velmi účinné repelenty značky Schopf.

Na své si u nás přijdou i majitelé koní s letní vyrážkou, kde pro ně máme mnoho přípravků, které mohou na své koníky použít a ulevit jim od jejich problémů spojených s drbáním.

I majitelé dušných koní u nás najdou mnoho produktů pro zlepšení a podporu dýchání jejich miláčka.

Najdete u nás ručně dělané provazované ohlávky české výroby, vodítka, jezdecké ohlávky a jezdecké otěže.

Přijďte se podívat a vybrat si z mnoha produktů, které jsme pro Vás připravili. Koňský sortiment budeme časem rozšiřovat i o westernovou část, takže i tento hodně opomíjený, ale velmi oblíbený styl ježdění u nás brzy najdete také.

 

Psi

Majitelé psů jistě ocení velký výběr krmiv. U těch granulovaných máme zastoupeny značky:
Happiness, Marp, Yoggies, N&D, Acana, Fitmin, Calibra, Applaws, Carnilove, Taste of the Wild, Brit Care, Royal Canin a Brit Premium by Nature.

Skladem máme nejoblíbenější příchutě, ale pokud budete mít zájem o příchuť, kterou momentálně nemáme na prodejně, rádi Vám ji objednáme. Máte zájem o pravidelný odběr? Dejte nám vědět a domluvíme se na přibližných intervalech objednávek tak, abychom pro Vás měli požadované krmivo vždy včas připravené.

V segmentu vlhkých krmiv máme zastoupené nejen výše zmiňované značky, ale i mnohé další, např. Applaws, Steakhouse, Barking Heads, Dogz finefood, Rinti, Canagan, Grand, Nuevo, Piper, GimDog, Shiny Dog, Monge.

U pamlsků jsme se zaměřili zejména na výběr kvalitního sušeného masa, ale v nabídce máme i mnohem více. Z masíček můžeme jmenovat skvělé pamlsky Dokas, Rinti, Chewies, Fitmin a Kiddog, z dalších druhů pamlsků např. výborné sušenky s hmyzím proteinem Yoggies, dentální pamlsky Whimzees, funkční pamlsky Canvit, Carnilove, Trixie, Marp.

Kromě standardních krmiv nabízíme i mražené krmivo zn. Mixáno, na výběr jsou dušené směsi nebo syrové směsi pro BARF. Pro barfaře máme i široký výběr BARF doplňků značek Dromy. Nabízíme i doplňky stravy zaměřené na klouby, imunitu, stres, močopohlavní aparát atd. od firmy TopVet.

Sortiment krmiva doplňuje velký výběr hraček z různých materiálů a velikostí, nechybí měkké latexové hračky a plyšáci, ale ani odolné hračky z tvrzené gumy, bavlněné, interaktivní hračky pro přemýšlivé pejsky na zabavení a s nadcházející letní sezónou jistě oceníte i výběr plovoucích hraček, házedla míčků, frisbee talíře aj.

Nechybí u nás ani výběr obojků, postrojů a vodítek vč. samonavíjecích flexi vodítek, náhubky, kosmetika, misky, antiparazitní přípravky, pelíšky a matrace a další atraktivní doplňky.

 

Kočky

Kočky mají své produkty nově (leden 2024) umístěné v přízemí, ale velká škrabadla, přepravky a další objemnější produkty jsou umístěné stále v patře, kam vyjedete po eskalátoru. Máme rozsáhlý výběr vlhkých krmiv ve formě kapsiček, vaniček, kalíšků a konzerv. Často se nás ptáte, který produkt byste měli vybrat, aby byl kvalitní. Rozhodování je to těžké, protože jsme si dali velmi záležet, aby v naší nabídce byly jen kvalitní produkty, které můžeme s čistým svědomím doporučit. Výběr je tak široký, abyste i pro svoji mlsnou kočičku našli to, co jí bude chutnat. Můžete vybírat z nahrubo mletých směsí, krásného strouhaného masíčka či jemně namleté paštiky.

Mezi nejoblíbenější značky patří bezesporu N&D, Fitmin, Applaws, Venandi, Lucky Lou, Betty, Miamor, Brit Care a mnoho dalších.

Na segment vlhkých krmiv navazuje výběr pamlsků. Záleží jenom na Vás, zda upřednostníte pamlsky ze sušeného masíčka, nebo má Vaše kočička radši křupavé polštářky s náplní. Pro gurmány máme i kočičí pudink nebo jogurt.
Chcete v ní probudit lovce? Pak zvolte hračky s pamlsky od značky JR Farm. Jedná se o proutěná klubíčka – míčky, v nichž je schované sušené masíčko. Kočka musí míček ulovit a šikovně z něj masíčko dostat.

Blíží se horké léto a Vy se už nyní obáváte, že Vaše kočička dostojí své pověsti pouštního zvířete a bude málo pít? Můžete jí zkusit nabídnout čaj od JR Farm s catnipem a pokud ani to nestačí, vyberte si jednu z fontán, kde proudící voda kočičku povzbudí k častějšímu příjmu vody.

V nabídce nesmí chybět ani granulovaná krmiva. Nabídce opět vévodí značka Happiness, N&D, ale zdatně jí sekunduje Fitmin, Applaws, Carnilove nebo Royal Canin. Nenašli jste svoji oblíbenou příchuť nebo značku? Dejte nám vědět a pokud to bude možné, rádi Vám požadované krmivo objednáme.

Značný prostor v nabídce produktů pro kočky zaujímají steliva. Máme silikagelové podestýlky (Caliopsis, JK Animals, Sanicat, Cat Step), bentonitové (Sanicat, Biokats, Borcat, Caliopsis…), z tofu (Cat Step), dřevité pelety (Cat´s Best) a papírové pelety (Asan). K podestýlkám samozřejmě nabízíme i lopatky, deodoranty pohlcující zápach, a především velký výběr krytých i nekrytých toalet různých velikostí, tvarů a barev.
Hygienické potřeby doplňují čističe a odstraňovače zápachu, suché i klasické šampony, vlhčené ubrousky na srst.

Velkou radost uděláte své kočičce i výběrem některé z nabízených hraček. Máme klasické malé balonky, myšky, s peříčky i bez peříček, bez aroma, ale i s catnipem nebo kozlíkem. Výběr běžných hraček doplňují i hračky interaktivní, které Vaši kočičku zabaví na delší dobu.

Chcete dopřát kočičce pohyb i na čerstvém vzduchu? V nabídce máme řadu obojků a postrojů, stačí si jenom vybrat. Pokud Vaše kočička obojek nebo postroj nemusí, a přesto byste ji chtěli vzít na výlet nebo s ní potřebujete k lékaři, najdete u nás velký výběr přepravek, tašek a batohů.

Sortiment produktů pro kočky zakončuje úžasný výběr kvalitních škrabadel. Vévodí jim designově pěkná a kvalitní škrabadla PetRebels.

Mezi další škrabadla patří ta značek Trixie, Nobby nebo Flamingo. Můžete si vybrat mezi malými škrabadélky pro koťata, ale i velkými a stabilními škrabadly pro mohutné kočky.

 

Malí savci

Na své si u nás přijdou i milovníci hlodavců a králíků. Nabízíme kvalitní krmiva a pamlsky zn. JR Farm, Versele Laga, Berkel Futter, Nutrin, Cunipic, Supreme Science Selective, PUUR a velmi široký výběr sena – Versele Laga, Johnny Hay, Pan Malina, JR Farm, Apetit a Gimbi. K senu si můžete vybrat i některý z pěkných seníků, ať už kovových, plastových nebo dřevěných. Kromě krmiv a pamlsků máme i funkční doplňky, např. Acidomid, Rabitin, Optimin nebo vitaminové preparáty zn. Versele Laga, Trixie.

Kromě krmiv a pamlsků máme i výběr podestýlek z různých materiálů, abyste si pro svého mazlíčka mohli vybrat to, co Vám a jemu bude vyhovovat nejvíce. Takovou klasikou jsou především hobliny, které máme od několika značek, všechny jsou odprášené, aby zbytečně nezatěžovaly dýchací ústrojí Vašich mazlíčků. Alternativou podobnou hoblinám jsou měkké štěpky z osikového dřeva MillaMore. Dále pak papírové peletky zn. Asan, které jsou skvělou volbou zejména pro ty, kterým hobliny z jakéhokoliv důvodu nevyhovují. Nejen do záchůdků se pak skvěle hodí slámové nebo dřevěné peletky Versele Laga. Když už jsme u záchůdků, najdete je u nás taky a k tomu i voňavé pohlcovače zápachu, které se dají do záchůdku přisypat, zvířátko nijak nedráží a pěkně voní. Podestýlky pak doplňuje i podložka – koberec z konopného vlákna zn. Nobby, kterou máme ve třech různých velikostech.

Sortiment základní výbavy doplňuje široký výběr hraček, nejen těch na okus, ale i interaktivních, při kterých se Váš mazlíček zabaví. Interaktivní hračky u nás představuje zejména zn. JR Farm. Pro křečky je to např. úžasné bludiště – labyrint, do kterého jim můžete schovat i nějaký pamlsek. Pro králíčky je výborná hrabací bednička s pískem, ve kterém si mohou hrabat. Mezi nejoblíbenější interaktivní hračky patří JR Farm – kousek louky. Jedná se o tři druhy, základem je skutečný kousek vyrýpnuté louky vč. trávy, kořínků a podle druhu produktu je doplněno i o nějaký bonus navíc – třeba sušenou zeleninu.

Nebylo by to ono, pokud by nám chyběly domečky, do kterých se může Váš mazlíček schovat a v klidu si odpočinout od té celodenní námahy. Máme v nabídce standardní dřevěné domečky různých tvarů a velikostí, ale hitem jsou dnes zejména tunely a domečky ze sena, které si může zvířátko oždibovat a tím se opět na nějakou dobu zabaví, což je velmi důležité, neboť nuda může ve zvířeti vyvolávat stres či nežádoucí chování.

Žádného mazlíčka zatím nemáte a budete ho teprve vybírat? Pak Vás jistě zaujme i velký výběr klecí a boxů. Menší klece a boxy jsou vhodné především pro drobné hlodavce, pro morčátka doporučujeme klece od 100 cm délky, pro králíčky nejlépe od 120 cm délky.

 

Ptáci

Preferujete spíše zástupce ptačí říše a jste hrdým majitelem andulky, korely nebo třeba pestrobarevné amady? I Vy u nás najdete mnoho produktů, kterými svého mazlíčka můžete potěšit.

Základem je opět kvalitní krmivo, které je zastoupené především značkou Versele Laga. V nabídce jsou směsi pro nejmenší ptactvo, ale i pro velké papoušky ara. Pokud si rádi mícháte krmivo sami, máme v nabídce i samostatné suroviny – proso, lesknice, slunečnice, niger aj. Jako doplněk máme na výběr z několika druhů vaječných směsí a nechybí ani vitaminové a minerální doplňky, sépiové kosti. Každého ptáčka potěší i závěsné klásky travin, senegalského prosa a dalších druhů rostlin, které si mohou podle libosti ozobávat.

Při výběru jsme mysleli na to, že i ptáčci mají rádi rozptýlení a rádi si hrají. Máme pestrý výběr hraček z přírodních materiálů, které jsou většinou závěsné. Některé hračky kombinují nejen materiál na hraní, ale jsou například naplněné směsí prosa, červíků a dalších pochutin.
Pokud si svého ptačího mazlíčka budete teprve pořizovat, nebo Vaše původní klícka již dosloužila, najdete u nás výběr klecí různých rozměrů. Pokud si z našeho stávajícího sortimentu nevyberete a měli byste zájem o jinou klec nebo větší voliéru, dejte nám vědět. Zjistíme, jaké klece nebo voliéry požadovaných rozměrů můžeme objednat, za jakou cenu a s jakým datem dodání a domluvíme se s Vámi na dalším postupu.

Do klece pak využijete i některé z nabízených steliv – kukuřičná vřetena Avicentra, dřevěné peletky, pískové podložky Tommi aj.

 

Akvaristika

Na své si u nás přijdou i akvaristi. Kromě nabídky živých ryb a akvarijních rostlin máme i kompletní sortiment potřebný pro jejich chov a pěstování.
Základem pro chov ryb je samozřejmě akvárium. V naší nabídce najdete zejména akvarijní sety různých rozměrů, které již obsahují to nejpotřebnější – osvětlení, filtraci, topítko. Pokud však preferujete vlastní výběr, máme k dispozici i samostatné filtrace (vnitřní i vnější), topítka a osvětlovací rampy, do kterých nabízíme i náhradní trubice T5 nebo T8.

Rybičky je potřeba i pravidelně krmit. V nabídce máme zastoupená krmiva zn. Sera, Hikari, Rataj, Nutrin, v menší míře, především pro krevetky, doplňky zn. Dennerle.

Pro rostlinky máme jak vhodné substráty se zásobou živin, tak i jednotlivé produkty – univerzální hnojiva, specifická hnojiva (pro doplnění konkrétních prvků), potřeby pro zásobování CO2.

Někdy je potřeba využít i přípravků pro úpravu vody. Za tímto účelem máme v nabídce produkty Sera a Rataj. Některé z těchto doplňků zároveň pozitivně působí na rybí osádku tím, že zlepšují kvalitu jejich životního prostředí. Mezi takové produkty se řadí např. Rataj Stabilan, Antistres, Sera Blackwater Aquatan a chovatelé živorodek ocení Brackish Salt od Seachemu, což je brakická sůl, která mírně osolí vodu a vytvoří tak prostředí velmi podobné tomu přirozenému, kdy ryby žijí v místech, kde se mísí sladká říční voda se slanou mořskou.

V případě, že se v akváriu rozšíří i přes veškerou péči nemoc nebo parazit, můžete si u nás vybrat z několika akvarijních léčiv, především od značky Sera (Baktopur, Costapur, Omnipur aj.), ale také šetrná léčiva eSHa Exit a eSHa 2000. Každé léčivo je obvykle zaměřeno na jiné původce, ale pokud si nejste jisti, jaká nemoc trápí zrovna Vaše rybičky, nebojte se nás zeptat a rádi poradíme. Budeme k tomu však potřebovat co nejpřesnější popis, jak se nemoc projevuje, zda jste zaznamenali na rybkách něco viditelného, změnu chování apod. Velmi často bývá příčinou propuknutí nemoci snížení imunity ryb vlivem stresu. K tomu může dojít např. zakoupením nových rybek, nevhodným složením akvarijní osádky, celkově špatným a nevyhovujícím prostředím v akváriu. Kromě samotné léčby je tak mnohdy často potřeba upravit i stávající podmínky tak, aby se rybky cítily lépe.

Řada začínajících akvaristů také bojuje s nadměrnou tvorbou řas. Problematika řas je poměrně široká a k jejímu úspěšnému vyřešení nebo alespoň snížení růstu je obvykle nutné upravit stávající podmínky. V této oblasti je potřeba dát do rovnováhy míru osvětlení, množství výživných látek a dostatek rostlin, které jsou konkurenty řas. Jako první pomoc však lze využít některý z mnoha přípravků proti řasám, ať už v tekuté formě (např. Řasobijec od Rataje), nebo ve formě tablet.

Zakoupit u nás můžete do svého akvária různé dekorace, ať již umělé nebo přírodní. Mezi umělými dekoracemi jsou nejoblíbenější různé vraky lodí, letadel, proplouvací skalky. U přírodních dekorací vítězí akvarijní kořeny a kameny.

 

Teraristika

Jste vášnivým teraristou nebo chcete teprve začít s chovem agamy, chameleona, želvy nebo jiného plaza?

U nás najdete terária, želvária nebo flexária, která jsou vhodná pro chameleony. Na výběr je řada podestýlek z různých materiálů, od terarijních koberců, pouštních písků, lignocelu, rašeliny a dalších substrátů až po bukové štěpky. Většina podestýlek je značky Zoomed, Lucky Reptile nebo Robimaus.

V chovu plazů nesmí chybět vhodná osvětlení poskytující potřebná UV záření. Máme jak T8 trubice, tak i výbojky a žárovky – tepelné, poskytující denní světlo, UVB. Můžete si vybrat přesně takovou, která vyhovuje Vašemu zvířeti. Většina osvětlení je značky Arcadia.
Samozřejmostí jsou kvalitní krmiva vč. živého hmyzu a vitaminové a minerální doplňky.

Pro zpestření ubikace si můžete vybrat z řady dekorací a úkrytů, do budoucna plánujeme i rozšíření sortimentu živých rostlin a nabízet i živé terarijní rostliny, které vhodně doplní ubikaci daného zvířete a také pomohou s udržením vlhkosti.

 

Pokusili jsme se Vám trochu přiblížit sortiment, který najdete na naší prodejně EquiZoo v OC Spektrum v Čestlicích. Produktů však máme tolik, že není v našich silách zde všechny vyjmenovat. Také se snažíme udržovat nabídku „čerstvou“ a pravidelně zařazovat zajímavé novinky ze světa chovatelských potřeb.

Přijďte se sami podívat a přesvědčit, rádi Vás u nás přivítáme.