Koně a hmyz

Snad každý koňák se vždy po zimě těší na první teplé dny, kdy vyrazí se svým koněm do lesa nebo na závody. Asi každý, kdo jezdí na koni, určitě zažil mnoho situací, kdy si tak pěkně jedete a těšíte se do příjemného stínu v lese. Sotva tam ale vjedete, je to tady.

Čím víc kůň potí, tím je hmyzu více a více. Taková vyjížďka se najednou stane noční můrou. Kůň poštípaný a jezdec krvavé fleky od toho, jak se snažil pozabíjet všechno, co na koni sedělo. Jak již bylo někým řečeno – v kinech běží nový horor pro koně s názvem „Igelitový pytlík se vznesl“, tak nejstarší horor pro koně a jeho jezdce, který běží již léta, je pod názvem „První hovado vzlétlo“. 

 

"Slétne se na vás a vašeho koně hejno otravného hmyzu v čele s největším hmyzím a snad nezničitelným teroristou -  ovádem. Snažíte se mu ujet, ale marně."

 

 Někteří koně, stejně jako lidé, mají na poštípání hmyzem velmi silné alergické reakce. Pojďme si tedy říct, jak můžeme svého čtyřnohého parťáka ochránit. 

První forma ochrany je hmyzí deka, která může být jak s krkem, tak bez krku a v různém barevném provedení. Tyto deky jsou velmi dobrou ochranou a dají se použít jak pro koně ve výběhu, tak se dělají i deky s výkrojem na sedlo, kdy můžete koně chránit i po dobu vyjížďky.

Velmi oblíbené jsou deky v barevném provedení imitující zebru. Říká se, že mouchu zmatou proužky v  barevné kombinaci černá/bílá a hnědá/bílá. Co je na tom pravdy, to ví asi jen moucha, ale je pravda, že jsou to jedny z nejlépe fungujících dek. U nás na prodejně máme tyto deky zastoupené značkou Kerbl RugBe, a to v obou výše zmíněných barevných kombinacích, tak v klasické stříbrné a v mnoha velikostech.

K těmto dekám se dají také koupit masky, a to v mnoha provedeních, barvách nebo i s třásněmi. Více o maskách se dočtete také v článku na našem blogu.

Další zbraní v boji proti otravnému hmyzu jsou různé repelenty, a to jak ve spreji, tak na bázi gelu pro snadnější aplikaci na místa, kam se nedá repelent ve spreji aplikovat – hlava koně.

TOP přípravky v boji proti hmyzu jsou například přípravek Endure Sweat od firmy Farnam, Ultra Shield od Absorbine a nebo také Insektenbremse Schopf a mnoho dalších.

Hmyz není pouze otravný, ale dokáže přenášet mnoho nemocí. Proto svému koni dopřejte pohodlí a ulevte mu od dotěrného hmyzu. Přijďte k nám na prodejnu a vyberte svému koni jeden z nich

Přijďte k nám, budeme se na Vás těšit.